Winnaar in categorie Commerciële projecten
GALERIA HANDLOWO–USŁUGOWA QUICK PARK


Winnaar in categorie: Commerciële projecten

Przedstawiono model budynku galerii handlowej QUICK PARK zlokalizowanego w Polsce, w miejscowości Oława.
Projektowany obiekt budowlany o powierzchni całkowitej ≈20550 m², składa się z trzech brył o zróżnicowanych gabarytach i funkcji połączonych ze sobą funkcjonalnie:
a) strefa handlow...
Lees meer

Przedstawiono model budynku galerii handlowej QUICK PARK zlokalizowanego w Polsce, w miejscowości Oława.
Projektowany obiekt budowlany o powierzchni całkowitej ≈20550 m², składa się z trzech brył o zróżnicowanych gabarytach i funkcji połączonych ze sobą funkcjonalnie:
a) strefa handlowo-usługowa;
b) strefa częściowo handlowa w poziomie parteru oraz rekreacyjną na poziomie pierwszego piętra;
c) strefa parkingowa.
Obiekt jest niepodpiwniczony, przekrycie stanowi dach płaski. Główną konstrukcję nośną części handlowej stanowią słupy żelbetowe w technologii prefabrykowanej utwierdzone w stopach fundamentowych. Konstrukcję dachu przewidziano w formie stalowych dźwigarów kratowych opartych przegubowo na głowicach słupów. Rozpiętości modularne dźwigarów są mocno zróżnicowane i wahają się od 8,70m do 22,30m. Strefę rekreacyjną również zadaszono lekką konstrukcją stalową. Strefę parkingu wielopoziomowego zadaszono stropodachem żelbetowym monolitycznym stanowiącym jednocześnie powierzchnię użytkową na potrzeby stanowisk postojowych. Obudowę obiektu zasadniczo stanowią warstwowe panele elewacyjne na podkonstrukcji ryglowej mocowanej do słupów głównych i podwalin żelbetowych natomiast w części parkingowej żaluzje ażurowe.
Ze względu na złożony charakter warunków gruntowych zaprojektowano dwa sposoby posadowienia. W strefach rekreacyjnych i parkingu, ze względu na masywny charakter konstrukcji oraz występowanie gruntów nienośnych, zaprojektowano wzmocnienia podłoża gruntowego za pomocą kolumn DSM. Na pozostałym obszarze dla konstrukcji parterowej zaprojektowano posadowienie bezpośrednie.
W trakcie prac projektowych korzystano z Tekla Structures 2016 w zakresie modelowania, detalowania, sporządzania dokumentacji rysunkowej oraz koordynacji międzybranżowej. Załączony model zawiera konstrukcję żelbetową (prefabrykowaną i monolityczną) całego obiektu w zakresie projektu warsztatowego, oraz konstrukcję stalową w zakresie projektu koncepcyjnego. Zastosowanie oprogramowania Tekla Structures znacznie skróciło czas prac projektowych oraz pozwoliło docelowo na uniknięcie kolizji i niezgodności z projektami branżowymi.
Lees minder

Organisatie: GTK s.c. - Biuro projektowania konstrukcji budowlanych
Opdrachtgever: REAL2B Development Sp. z o. o.
Tekenaar: Jakub Tomalik
Locatie: Oława, Polska


Tekla BIMsight model (BIM formaat)


Construsoft is een erkende Tekla reseller en leverancier van de Tekla BIM software. Construsoft beschikt over een team van specialisten en streeft met kwalitatief hoogwaardige software, service, training en helpdesk naar een grote klanttevredenheid.

Bezoek onze website voor meer informatie. www.construsoft.nl